...
12 cze 2020

Gdzie kupić togę prawniczą? Jak wygląda zakup?

Studiujesz prawo? Robisz aplikacje? A może już rozpocząłeś pracę w doradztwie prawnym? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się gdzie kupić togę? Jak to wygląda? Togi prawnicze to stroje urzędowe, które obowiązują na rozprawach sądowych. W Polsce togi są określone przepisami Ministerstwa Sprawiedliwości, które precyzują ich dokładny wygląd. Długość togi, ilość zakładek, szerokość stebnówki oraz kolor żabotów i wykończeń są ustalane odgórnie, dzięki czemu stroje są ujednolicone wizualnie. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego są szyte togi, ponieważ to on najbardziej wpływa na komfort noszącego.

Szyjemy togi z tkanin produkowanych według nowych technologii. Jest to wysoko gatunkowa: wełno-elana oraz wełna o splocie tropikowym, może również krepa. Zaletą naszych tóg jest odporność na zagniecenia oraz łatwość w konserwacji. Najważniejsza wydaje się jednak ich lekkość. Odchodzimy od ciężkich materiałów na rzecz 2 razy lżejszych, dzięki czemu zwiększa się przepuszczalność powietrza, co gwarantuje komfort niezależnie od pory roku.

Kolory żabotów odzwierciedlają poszczególne specjalizacje:
    - zielony - toga adwokacka,
    - czerwony - toga prokuratorska,
    - niebieski - toga radcowska,
    - fioletowy - toga sędziowska.

Nasze togi znane są w całej Polsce. W 2010 roku otrzymaliśmy medal i dyplom na Targach w Kielcach za Togi Prawnicze i Akademickie.
Wiemy jak ważny jest Państwa czas, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wykonanie ich były jak najkrótsze. Czas oczekiwania na gotową togę to 7 - 10 dni. Uszycie togi nie wymaga od Państwa obecności w naszej pracowni. Aby zaoszczędzić czas, wystarczy do nas zadzwonić i/lub wysłać maila, które powinno zawierać:     - zlecenie na uszycie togi lub tóg,
    - dane do faktury,
    - adres wysyłkowy,
    - telefon kontaktowy
    - wymiary:
          a) wzrost
          b) długość togi (mierzona z tyłu, od wszycia kołnierza do 25 cm od podłoża.)
          c) długość rękawa (po str. zewnętrznej) na zgiętej ręce - 90°
          d) obwód klatki piersiowej
          e) szerokość pleców (między wszyciami rękawów na wysokości górnej części łopatek)
          f) rodzaj togi: damska / męska, (toga adwokacka, toga radcowska, toga sędziowska, toga prokuratorska)Wymiary prosimy podawać zmierzone na marynarce lub żakiecie. Gotową togę wysyłamy pocztą w starannie zapakowanej paczce. Jeśli sobie Państwo życzą, można również odebrać togę osobiście, co umożliwi przymiarkę.

Powrót
Togi prawnicze to stroje urzędowe, które obowiązują na rozprawach sądowych. W Polsce togi są określone przepisami Ministerstwa Sprawiedliwości, które precyzują ich dokładny wygląd.

Poprzednie artykuły

Ściąganie miary

dalej